💙💛❤️
⚽🏆 MF Series | Lions League 2022-23 🇲🇩
5️⃣ Seria Juniori 🧡
🟠 U13 (2010)
1️⃣ 🥇ALRAVO Sîngera - 3.000 lei
2️⃣ 🥈Academia Gloria - 2.000 lei
3️⃣ 🥉Getica - 1.000 lei
.
🟠 U13 (2010)
📆 Play-off, finala (duminică, 25 iunie 2023)
🔸ALRAVO Sîngera 🆚 Academia Gloria 8-2
⚽ Daniel Țaranu 5, 7, 21, Sebastian Malic 29, 42, Nichita Portnoi 2, Cristian Panuța 41, Alexandru Scripnic 50 ⚔️ Nicolae Pușnei 16, David Carabadjac 49
.
📍 Chișinău, Urban Arena 🏟️
.
#TuJoci! | #ТыИграешь! | #YouPlay! 💪
.
.
💛❤️💙 Totaluri sezonul 2022-23 🇲🇩
⚽🏆 MF Series | Lions League
🏅💲 Premii și distincții:
1️⃣ Seria Națională 💛
1️⃣ 🥇Volta Chișinău - 60.000 lei
2️⃣ 🥈InterDnestrCom Tiraspol - 40.000 lei
3️⃣ 🥉Ecolux Chișinău - 20.000 lei
4️⃣ 🏅 TehMet Chișinău - 8.000 lei
5️⃣ 🏅 Mold Progress Durlești - 7.000 lei
6️⃣ 🏅 Dynamis Chișinău - 6.000 lei
7️⃣ 🏅 maib Chișinău - 5.000 lei
8️⃣ 🏅 Red Devils Chișinău - 4.000 lei
.
🏆 Cupele europene:
📆 6-10 septembrie
🔷 Liga Campionilor - Volta Chișinău
📍 Oradea, România 🇷🇴
📆 13-17 septembrie
🔷 EuroCup - InterDnestrCom Tiraspol, Ecolux Chișinău, TehMet Chișinău, Mold Progress Durlești
📍 Sunny Beach, Bulgaria 🇧🇬
.
🎖🎖🎖
🔸 Cel mai bun jucător - Vitalie Plămădeală (Ecolux Chișinău)
🔸 Cel mai bun tânăr jucător - Petru Popescu (Mold Progress Durlești)
🔸 Cel mai bun fundaș - Andrian Lașcu (Volta Chișinău)
🔸 Cel mai bun antrenor - Dumitru Turcu (maib Chișinău / Volta Chișinău)
🔸 Golgheter - Petru Popescu (Mold Progress Durlești)
🔸 Assists - ?
🔸 Gol + Pasă de gol - ?
🔸 Clean Sheets - Maxim Copelciuc (InterDnestrCom Tiraspol) - 4 meciuri fără gol primit
🔸 Primul loc sezon regulat - InterDnestrCom Tiraspol
🔸 Fair Play - Dynamis Chișinău - 6 puncte de penalizare (6 cartonașe galbene / 0 roșii)
🔸 Cele mai multe meciuri arbitrate - Denis Ivlev - 13 partide
.
2️⃣ Seria A ❤️
1️⃣ 🥇Mold Progress II Durlești - 18.000 lei
2️⃣ 🥈SKA-Armeets - 16.000 lei
3️⃣ 🥉MMZ - 14.000 lei
4️⃣ 🏅Pelliron - 5.000 lei
✅ Promovare SN: Pelliron, Rostimport, ETOP | MMZ, SKA-Armeets, Standart USAuto, Grebenik
❎Retrogradare SB: Academia Viitorul
.
3️⃣ Seria B 💙
1️⃣ 🥇TehMet II - 11.000 lei
2️⃣ 🥈Potencial-Energo - 10.000 lei
3️⃣ 🥉Dinamo Slobozia - 9.000 lei
4️⃣ 🏅Uniplast - 4.000 lei
✅ Promovare SA: TehMet II, Linella, Faarbor, Uniplast
❎Retrogradare SC: Furtuna, Zip Auto
.
4️⃣ Seria C 💚
1️⃣ 🥇maib II - 8.000 lei
2️⃣ 🥈Fresh Start - 7.000 lei
3️⃣ 🥉Eximbank - 6.000 lei
4️⃣ 🏅Avarim - 3.000 lei
✅ Promovare SB: maib II, Fresh Start, Red Devils II, Smart Process, Termoelectrica
.
5️⃣ Seria Juniori 🧡
🟠 U9 (2014)
1️⃣ 🥇Dasschool - 3.000 lei
2️⃣ 🥈Tracia Ciocana - 2.000 lei
3️⃣ 🥉ALRAVO Sîngera - 1.000 lei
.
🟠 U10 (2013)
1️⃣ 🥇Getica - 3.000 lei
2️⃣ 🥈Vector - 2.000 lei
3️⃣ 🥉Academia Viitorul - 1.000 lei
.
🟠 U11 (2012)
1️⃣ 🥇Academia Viitorul - 3.000 lei
2️⃣ 🥈ALRAVO Sîngera - 2.000 lei
3️⃣ 🥉Academia Gloria - 1.000 lei
🟠 U13 (2010)
1️⃣ 🥇ALRAVO Sîngera - 3.000 lei
2️⃣ 🥈Academia Gloria - 2.000 lei
3️⃣ 🥉Getica - 1.000 lei
.
#TuJoci! | #ТыИграешь! | #YouPlay! 💪
.
.
⚽ În Campionatele și Cupa Moldovei la minifotbal, sezonul 2022-23 disputate sub egida Federației Sportive Naționale de Minifotbal și LMFP (Liga Minifutbola-Pridnestrovia) participă circa 1900 de jucători care reprezintă 119 echipe din 24 de localități de pe ambele maluri ale Nistrului! Competițiile se dispută în 4 ligi în 2 orașe: Chișinău (Urban Arena) și Tiraspol (Lions Arena). 📍
.
⚽🏆 MF Series | Lions League 2022-23 🇲🇩
📝 CALENDAR | REZULTATE | CLASAMENT
💛 ❤️💙 Seria N, A, B ► bit.ly/MFS23Calendar
💚 Seria C ► bit.ly/MFSC23Calendar
🧡 Seria Juniori U13 (2010), U11 (2012), U10 (2013), U9 (2014) ► bit.ly/MFSJ23Calendar
Clasament U11 ► bit.ly/MFSJ23Clasament11
.
.
💙💛❤️
⚽🏆 MF Series | Lions League 2022-23 🇲🇩
⚔️ Campionatele se organizează în Serii cu sistem de promovare și retrogradare, 82 de echipe din 13 localități, MF Series Chișinău (FSNM) și 33 echipe din 9 localități, Lions League Tiraspol (LMFP):
1️⃣ Seria Națională 💛
2️⃣ Seria A ❤️
3️⃣ Seria B 💙
4️⃣ Seria C 💚
5️⃣ Seria Juniori 🧡 (categoria de vârstă 9-18 ani)
6️⃣ Cupa Moldovei 🖤
7️⃣ Supercupa Moldovei 🧡 (campioana Seriei Naționale contra câștigătoarei Cupei)
8️⃣ Seria Esports 💙
⭐ Echipele de top vor reprezenta țara pe arena internațională la turneele sub egida European Minifootball Federation (EMF) și World Minifootball Federation (WMF) - Liga Campionilor, EuroCup, Euro Business Cup și altele, iar cei mai buni jucători vor fi selectați în lotul naționalelor Moldovei de juniori, tineret, feminine și seniori, care vor participa la Nations Games, Campionatele Mondiale și Europene. 💪 🇲🇩
☎️📝 Doritorii de a forma o echipă și a participa la MF Series, Chișinău sunt rugați să lase un mesaj în privat sau să apeleze la numărul 069068514 pentru detalii.
📍 Locație
🏟️ Chișinău, Telecentru, str. Gheorghe Asachi 23A, Urban Arena (4 terenuri, 8 vestiare)
🏟️ Tiraspol, Lions Arena, str. 9 Ianvaria 209
🔊 Organizator: Federația Sportivă Națională de Minifotbal (FSNM) și Liga Minifutbola-Pridnestrovia (LMFP) 🇲🇩
Негізгі бет Спорт (Meci integral) ALRAVO Sîngera - Academia Gloria 8-2 (25.06.2023) Seria J, U13 (2010), finala
Пікірлер